Mateusz Stypułkowski: założyciel akademii PTA, która wyszkoliła ponad 2000 trenerów personalnych, właściciel studia treningu i fizjoterapii, niezależny doradca branży fitness związany z nią od 2014 roku. Właściciel firmy doradczej Businessland, której misją jest wsparcie rozwoju innych przedsiębiorców.

Blurp:

Co jest najtrudniejsze w pracy trenera personalnego?

Wcale nie zbudowanie idealnego planu treningowego. Najtrudniejsze jest pozyskanie podopiecznego i utrzymanie tej współpracy na długie lata. I tu na pierwszy plan wyłania się słowo klucz – tajemnica udanej kooperacji: RELACJA i to przede wszystkim o niej jest ta książka. Relacja jest wszystkim, na linii trener podopieczny bez względu na to, czy mówimy o sporcie na najwyższym międzynarodowym poziomie, czy pomagamy schudnąć koledze.

Co robią trenerzy? Uczą się do perfekcji skomplikowanych modeli treningowych.

Co powinni robić? Nauczyć się jak budować i pielęgnować relacje z podopiecznymi.

Ponadto znajdziemy tu prezentację typowych meta programów behawioralnych podopiecznych, wpływających na przebieg procesu treningowego i przede wszystkim dostajemy swoisty „kod” do nich, czyli konkretne wskazówki co robić, a czego nie, jeśli ktoś reprezentuje daną postawę.

Osobiście bardzo się cieszę, że Tomek zwrócił uwagę na „magię pierwszego treningu”, bo to właśnie wtedy mamy niepowtarzalną szansę na nawiązanie współpracy na długie lata.

O ile istnieje ogrom literatury w przedmiocie treningu i bez kłopotu nauczysz się programowania czy metod treningowych, to ta pozycja wyposaży Cię w wiedzę i umiejętności z zakresu psychologii współpracy z podopiecznym i wspólnego osiągania celów i pokonywania barier mentalnych.