Poland Active

10-tego września 2023r wziąłem udział w pierwszym spotkaniu założycielskim organizacji o nazwie Poland Active.

Zaproszenie, spotkanie oraz start działania organizacji wyszedł ze strony Edyty Bartejczuk-Wolak, która od lat zarządza działaniami REPs Polska, z którą to organizacją przy różnych projektach od długiego czasu współpracuję.

Ideą Poland Active jest zrzeszenie różnych środowisk działających wokół szeroko pojętej branży fitness w celu wymiany informacji, doświadczeń oraz dania pewnego impulsu do wspólnego rozwoju.

Wokół jednego stołu w niedzielne przedpołudnie udało się zgromadzić:

  • przedstawicieli REPs Polska (jako gospodarzy i organizatorów)
  • przedstawicieli szkół dla trenerów i instruktorów (sam również reprezentowałem tam jedną z nich, w której od wielu lat działam)
  • przedstawicieli branży wystawienniczej, która organizuje targi, konferencje i inne eventy branżowe
  • przedstawicieli mediów branżowych
  • przedstawiciela systemów do obsługi pracy placówek fitness
  • osoby działające w obszarze suplementów sprzedawanych przez kluby i trenerów
  • przedstawicieli stowarzyszeń i związków pracodawców w naszej branży m.in Polskiej Federacji Fitness, którą współtworzyłem, i w której jako członek zarządu działałem do grudnia 2022r (od tego czasu nie współpracuję już z PFF)
  • i wreszcie przedstawicieli organizacji doradczych dla klubów, studiów treningowych czy pojedynczych trenerów

Po niemal 3-godzinnej dyskusji udało się ustalić główny kierunek działań Poland Activ oraz harmonogram prac na najbliższe miesiące.

Zgodnie stwierdziliśmy, że to nad czym się w pierwszej kolejności skupimy będzie organiczna działalność edukacyjna. Każdy z członków zaproponuje tematykę, którą może się podzielić z chętnymi słuchaczami z naszej branży.

Do Poland Active nie trzeba płacić składki, „przystępować”, „zapisywać się” itd. Ma to być źródło informacji i inspiracji, dzięki któremu nasza branża i my wszyscy będziemy się szybciej rozwijać.

Inicjatywa na tym etapie mi się podoba i postanowiłem dać jej szansę oraz poświęcić jakąś część swojego czasu. Traktuję to jako pewne wyzwanie (mam w sobie misję edukacyjną i chęć budowania oraz kształtowania profesjonalnej branży usług) i jeśli tylko ktoś będzie chciał z mojej wiedzy i doświadczenia skorzystać to da mi to sporo satysfakcji.

Mam też oczywiście pewne obawy i dystans z powodu dotychczasowych doświadczeń w tego typu pracy. Wiem, że na początku podobnych projektów niemal zawsze są wielkie plany i duże oczekiwania, natomiast w momencie jak trzeba wykonać konkretne działania to wiele spraw się po prostu rozmywa. Dla tego też (ale również z innych powodów) zrezygnowałem z działania w PFF.

Będę informował na bieżąco o działaniach w Poland Activ, zachęcam do obserwowania i do małego chociaż kredytu zaufania na początek.

Później efekty pracy obronią się same….albo nie i będzie to jeden z wielu projektów jaki zaistniał i zginął.

Poniżej link do tworzącej się strony Poland Active

http://www.polandactive.org